Czy pora dnia i picie dużej ilości wody wpływa na wiarygodność testu ciążowego?

Mam pytanie odnośnie testu ciążowego: obojętnie w jaką porę dnia go zrobię wynik będzie wiarygodny ?czy jeżeli piję dużo wody to wpłynie to jakoś na wiarygodność wyniku ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Test ciążowy powinien być wykonany z porannej porcji moczu. Nie ma natomiast znaczenia ile płynów wypije Pani dnia poprzedniego.