Czy wynik testu ciążowego może być zaburzony?

Witam!!! Kilka razy zapomniałam o tabletkach i wzięłam dwie dnia następnego, niestety nie zachowałam dodatkowej antykoncepcji. Po zażyciu ostatniej pigułki z opakowania krwawienie nastąpiło po 4 dniach i trwało 1,5 dnia (bardziej przypominało brązowe plamienie niż rzeczywista miesiączkę). Od kilku dni wymiotuję po wszystkim co zjem, piję dużo wody, by się nie odwodnić, od 3-4 tyg. drażni mnie zapach mięsa i mdli smak kawy, wieczorami mam podwyższoną temperaturę, a z rana nabrzmiałe bolące piersi, ale też nie codziennie. Zrobiłam test, wyszedł negatywny. Muszę dodać, że brałam pigułki i dużo piłam wody. Jestem ciekawa, czy to mogło mieć wpływ na wynik testu ciążowego? W poniedziałek przerwałam antykoncepcję ze strachu przed ciążą, a okresu nie ma:) Zawsze dostawałam dnia następnego. Powinnam powtórzyć test? Czy są to moje podświadome zaburzenia, a testy są 100% wiarygodne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Antykoncepcja hormonalna nie zmniejsza wiarygodności testu ciążowego. Jeśli piła Pani bardzo dużo wody i oddawała Pani bardzo dużo moczu, to istnieje pewne prawdopodobieństwo, że wynik testu mógł być fałszywie ujemny (bardzo rozcieńczony mocz...). Jeśli jednak piła Pani dużo, ale też dużo traciła podczas wymiotów i moczu było mało lub tyle co zwykle, to test jest wiarygodny. Proszę powtórzyć test ciążowy (test ciążowy laboratoryjny jest bardziej wiarygodny).

Pozdrawiam!