Czy poronienie mogło być spowodowane WZW partnera?

Mam pytanie, byłam w ciąży, miałam małe plamienie w 7 tyg., w 12 dowiedziałam się, że mam martwą ciążę. Okazało się, że mój partner ma WZW B. Czy to mogło być powodem obumarcia ciąży i czy możemy się strać o kolejne dziecko?
Jestem w trakcje szczepienia, miałam już 2, czy mam czekać do zakończenia szczepienia i potem strać się o dziecko, i czy będzie zdrowe?
Proszę o odpowiedź, bardzo dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Do nabycia pełnej odporności niezbędne jest przyjęcie trzech dawek. WZW typu B może powodować poronienie, ale rzadko zdarza się, żeby choroba partnera powodowała tego typu skutki.

Z ponowieniem prób sugerowałabym poczekać do ostatniego szczepienia.
Pozdrawiam