Czy posiadanie takiej wady wyklucza jakąkolwiek operację plastyczną?

Elastopatia a operacje plastyczne W dzieciństwie stwierdzono u mnie elastopatię jednak nigdy nie miałem żadnych niepokojących objawów ani bólu w stawach, mogłem i po dziś dzień uprawiam sport itd. Ale czy samo posiadanie takiej wady wyklucza jakąkolwiek operację plastyczną? Jeśli tak to dlaczego?

Dzień dobry. Z wywiadu, który Pan prezentuje wynika, że choroba przebiega poronnie i nie sprawia Panu żadnych uporczywych dolegliwości. Odpowiedź na Pana pytanie brzmi: to zależy. Niektóre operacje plastyczne/estetyczne w związku z nadmierną wiotkością skóry w tego rodzaju schorzeniach mogą być z upływem lat nawet wskazane.