Czy powiększone ŻW na badaniu usg jest niepokojące?

Dzien dobry . Zrobilam ostatnio usg brzucha kontrolnie , wszystko jest prawidlowe, tylko ŻW nieco poszerzona do 13-14mm z zachowanym przeplywem dowatrobowym o predkosci 20cm/s. Czy mam sie martwic ?prosze o odpowiedz

Nie, nie ma powodu do niepokoju, to dyskretne poszerzenie żyły wrotnej z zachowanym prawidłowym przepływem dowątrobowym i z prawidłową prędkością tego przepływu krwi żylnej.