Czy powiększony i bolący węzeł chłonny jest powodem do obaw?
Od kilku dni pod prawą pachą zaczęłam czuć dotkliwy ból. Wynik USG potwierdził moje obawy. Lekarz zauważyła podczas badania powiększony węzeł chłonny pod prawą pachą. W międzyczasie zrobiłam Rtg klatki piersiowej i wyszła mi uwypuklona talia serca. Mam 36 lat, czy powinna iść z tym do lekarza i jakiego?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
Sugerowałabym konieczność wykonania USG piersi albo mammografię. W razie braku jakichkolwiek zmian w utkaniu gruczołu- wizytę u onkologa z planową biopsją węzła chłonnego.
Wykazana w RTG sylwetka serca nie ma nic wspólnego z bolesnym węzłem chłonnym- jest wynikiem modyfikacji budowy komory lub przedsionka serca.
Pozdrawiam