Czy powinienem mówić partnerce, żeby schudła?

Witam, mam problem z dziewczyną, mianowicie słabo jest dla mnie atrakcyjna, nie lubię grubych dziewczyn a ona ma troch e grube uda i brak takiej kobiecej figury. Mówię jej ze możemy to rozwiązać ćwiczeniami że w rok dwa to by straciła, ale nie przekonuje jej, a sam nie wiem czy to dobry pomysł. Obija się to na naszym seksie, tak jak to że jest nudny bo w prezerwstywie, ale ona też tabletek nie chce brać ani nawet się dowiedzieć czy to zdrowe :/

Istotne jest bowiem to, czy problem wagi partnerki jest pierwotny, czy raczej wtórny, do pojawiających się w relacji trudności? To znaczy- być może w związku układa się gorzej, zwiększa się dystans między partnerami, wartości staja się rozbieżne, a to odbija się na postrzeganiu dziewczyny, jej wagi oraz atrakcyjności itp? Być może tez w ostatnim czasie dziewczyna bardzo zmieniła się fizycznie, przestała o siebie dbać itp?
Warto wszystko to wziąć pod uwagę, a w rozmowie być szczerym, ale taktownym.

Witam,
polecam zasięgnięcie pomocy seksuologa lub psychoterapeuty z praktyką w Pana problemie.Może bowiem być i tak,że partnerka ,nie dostając od Pana żadnych sygnałów pozytywnych na temat własnej atrakcyjności,traci poczucie akceptacji i reaguje depresyjnie biernością.Nie jest to w porządku,więc proponuję zmobilizowac się do wspólnej terapii,albo odważyć na rozstanie.Czasmi jest to leczące dla obu stron.
Pozdrawiam serdecznie.