Czy powinienem wiązać relację damsko-męskie mojej dziewczyny?

Witam ! Na wstępie chciałbym powiedzieć że mam 18 lat. Razem z moją dziewczyną jesteśmy już 2 lata. Niedługo wybije nam 3 roczek. Od samego początku gnębiły nas problemy związane z moją przeszłością i tym w jaki sposób traktowałem swoją kobietę. Dopiero po kilku miesiącach od wszystkich niemiłych zajść - postanowiłem się zmienić. Od dłuższego czasu jestem dla Niej taki jakiego sobie mnie wyobraża i chciałaby abym taki był. Kłótnie u Nas to powiedzmy chwilówka. Nie umiemy być w zły sposób na siebie nastawieni i to ze wzajemnością z obu stron. Aczkolwiek od jakiegoś czasu..[jakiegoś...] męczy mnie to czy moja kobieta jest wobec mnie fair , tzn. nie wiem czy mogę jej zaufać. Wiele razy obiecała mi że nie będzie utrzymywała kontaktu z byłymi partnerami oraz ,że będzie trzymała się z daleka od nich. Doszliśmy wspólnie do wniosku , że ja będę trzymał się od bliższych kontaktów z dziewczynami z daleka a ona z dala od chłopaków. Mimo to przed świętami zauważyłem na jej telefonie "niewinne rozmowy" z ostatnim byłym jej partnerem. Z perspektywy takiej ,że jestem zazdrosnym chłopakiem zdenerwowałem się co można powiedzieć ,że prawie dopuściliśmy do końca związku w samego sylwestra. Daliśmy sobie kolejną szansę ponieważ obojgu nam zależy ale nie jest to już pierwsza sytuacja gdy mam mieszane odczucia. Wspomnę , że jest ona w wieku dojrzewania (ma 16 lat) i nie zawsze jest w stanie mnie zrozumieć. Ja natomiast widzę, że dzieli nas pewna przepaść odnośnie "tego co przeżyliśmy". Próbuję ją nauczyć tego czego nikt mnie nie uczył. Pomagam jej w każdych wyborach w jakich tylko mogę. Próbuję po prostu być zawsze gdy mnie potrzebuję. Nie wiem czy mam się o co martwić..ale przez traumę z dzieciństwa dot. kobiet , straciłem w pewnym stopniu zaufanie do nich. Możliwe, że jestem sceptycznie nastawiony do Niej i jestem ślepo zapatrzony w swoją przeszłość ale.. chciałbym dowiedzieć się... Czy powinienem wiązać relację damsko-męskie mojej dziewczyny czy pozwolić jej na kontakty z mężczyznami i sam obserwować sytuację. Chciałbym również dowiedzieć się czy problem tkwi w Niej a może we mnie ?

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, ze zechciał się Pan podzielić swoja częścią historii osobistej i chcę Panu powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Pana wglądu w siebie...

Powiem tak, że zawsze jest przyczyna i skutek tej przyczyny...
Co to znaczy?
Że z jakiegoś powodu Pana Dziewczyna lubi rozmawiać z byłymi/byłym Chłopakiem.., być może otrzymuje Coś, Czego czuje deficyt?
Myślę, że wskazana byłaby otwarta, szczera i nie oceniająca rozmowa z Pana Dziewczyną, która pomogłaby w dotarciu do tego, Co i Jak możecie razem poprawić w Waszej relacji, by układało się lepiej...?

Relacja partnerska jest najtrudniejszą relacją, bardzo wymagającą i często uczymy się jej przez całe życie?

Aby relacja była spełniona, kluczowym jest by Partnerzy mogli wyrażać swoje potrzeby i wzajemnie na nie odpowiadać.
Fundamentalnym jest by dzielić się z Partnerką/Partnerem swoimi uczuciami/pragnieniami/potrzebami/wątpliwościami/obawami...

Podsumowując..., zachęcałabym Pana do takiej otwartej rozmowy.

Wspieram Pana mentalnie i życzę tylko pomyślności!
irena.mielnik.madej@gmail.com