Czy powinienem zrobić jeszcze jakieś inne badania na problemy z żołądkiem?

Witam parę lat temu miałam problemy z zołądkiem metaplazja wynik dodatni na helikobakter kuracja 2 antybiotykami i na parę lat był spokój teraz znów zaczyna się odbijać wzdęcia zrobiłem USG jamy brzusznej wykazało powiększenie śledziony a do tego teraz mam powiększone węzły chłonne po obydwu stronach szyji w przyszłym tygodni mam gastroskopię czy powinienem zrobić jeszcze jakieś inne badania ?

Wynik gastroskopii powinien jednoznacznie określić przyczyny dolegliwości. Jeśli jednak wynik gastroskopii będzie prawidłowy to trzeba będzie jeszcze rozważyć wykonanie kolonoskopii. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem, który zaleci odpowiedni sposób postępowania.