Czy powinnam brać większą dawkę tego leku?

Byłam dzisiaj u psychiatry na wizycie online. Generalnie to od miesiąca biorę Zotral 50 mg i dobrze się czuję. Byłam w aptece i pani wydała mi 100 mg, bo powiedziała, że tyle jest na recepcie. Lekarka zapisała mi 100 mg, mimo że miałam brać 50 mg, bo zadzwoniłam żeby się upewnić, czy na pewno mam wziąć 100. Mam kontynuować leczenie u tej lekarki czy przepisać się do innego psychiatry?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kwestia wyboru lekarza jest Pani indywidualną decyzją. Jeśli nie czuje się Pani odpowiednio zaopiekowana, to warto rozważyć zmianę lekarza.

Jeśli dobrze się Pani czuła przy dawce 50 mg, to warto by było kontynuować takie dawkowanie. Nie wiadomo bowiem, jak wyglądałoby samopoczucie po zwiększeniu dawki. Dobrze by było wyjaśnić z lekarzem tę sprawę i wytłumaczyć, że nie widzi Pani potrzeby zwiększania dawki leku Zotral, gdyż na tym etapie dawka 50 mg jest wystarczająca.

Być może Pani lekarka po prostu się pomyliła przepisując Pani zwiększoną dawkę leku Zotral wynoszącą 100 mg.

Inne pytania o lek Zotral znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/laczenie-zotral-a-innymi-lekami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brak-odstepu-czasowego-miedzy-przyjeciem-tych-lekow-jest-grozny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-zotral-i-hydroksyzyne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.