Czy powinnam iść do fizjoterapeuty?

Łokieć tenisisty/golfisty? Pracuje w biurze ponad 2 lata. Rok temu Muskan zapalenie w lewym barku. Jest właściwie wyleczone, boli przy większym lub długim wysiłku. Od początku roku pojawił się problem z napięciami mieści wokół łokcia. Po pół roku problem nabrał takiego rozmiaru, że biorę tabletki przeciwbólowe, smaruje volatarenem i robię zimne okłady. Ok msc. Temu podparlam się na dłoniach wstając i zaczęły bardzo boleć całe nadgarski do łokci. Całe ręce w tym obszarze były mocno napięte, bolały, nie mogłam wyprostować ręki, całkowita blokada w łokciu. Oszczędzałam ręce, niby wyleczyłam. Wczoraj upadłam na rowerze podpierając się mocno na lewej ręce. Bardzo mnie boli ręką w obrębie łokcia, nie mogę jej w ogóle wyprostować, mięśnie jakby spięte i czuje blokadę, bark trochę napuchniety. Chce wyleczyć w końcu ręce raz a porządnie, powinnam iść do fizjoterapeuty? Ortopedy mówią że powinnam ćwiczyć jogę i rozciągać dłonie

Wyłącznie fizjoterapeuta może Pani pomóc. Konieczne są systematyczne ćwiczenia, która zniwelują problem.

Proszę spróbować ćwiczeń, nie są one bezpośrednio dedykowane do Pani problemu, ale mogą pomóc https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo

Proszę też poczytać o przeciążeniach to częsty problem przy pracy biurowej:

https://fizjoterapiawkrakowie.pl/terapia-dla-osob-pracujacych-przy-komputerze/

oraz

https://fizjoterapiawkrakowie.pl/z-home-office-do-gabinetu-fizjoterapeuty/

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki, Fizjoterapia PANACEUM