Czy powinnam mieć wykonane badanie głowy?

Witam mam pytanie. Wczoraj w domu ćwiczyłam na drozku i niestety w pewnym momencie on się obluzowała i upadłam razem z nim po drodze jeszcze się poślizgnęłam i moja głowa "odbiła " się od podłogi. A część metalowa uderzyła mi w prawy łuk brwiowy. Nie zemdlałam nie było mi nie dobrze. Nie wymiotowałam. Pojechałam na SOR, ale lekarz założył mi tylko plaster wodoodporny, który ma sam odpaść , bo nie można było tej rany szyć. Jednak nie zrobił mi tomografii. Minęło już 24 godziny od tego incydentu. Boli mnie trochę szyja i chwilami kręci mi się w głowie. Moje pytanie jest takie czy przy każdych uderzeniach trzeba robić tomografię? I czy jeżeli nie zemdlałam, to nie było wstrząsu

Witam! Badań obrazowych typu TK i RM nie wykonuje się przy każdym urazie głowy. Muszą być także odpowiednie objawy chorobowe. Po takich urazach mogą się przez kilka dni utrzymywać bóle głowy i karku, które reagują na typowe leki p/bólowe i rozluźniające. Powodzenia i wytrwałości W. Łuczkowski.