Czy powinnam przestać brać te globulki?

Od 4 dni stosuje pimafucin , dziś rano zauważyłam , ze pojawiło się plamienie ponadto podbrzusze boli mnie tak jakbym miała dostać okres , co jest raczej niemowize bo do niego jeszcze 14 dni , czy to coś poważnego ? Czy powinna przestać brać te globulki ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Plamienie może wynikać z miejscowego podrażnienia. Na razie nie ma wskazań do odstawienia leku. Jeżeli pojawią się objawy nadwrażliwości na lek lub miesiączka, to powinna Pani odstawić globulki.