Czy powinnam przestać używać wcierki?

Dzień dobry. Od ponad roku stosuję wcierkę Minovivax 5% na wypadanie włosów. Nie miałam żadnych skutków niepożądanych, aż do tego miesiąca - za każdym razem, kiedy jej użyję strasznie zaczyna swędzieć mnie skóra głowy. Od około dwóch miesięcy zaczęłam brać lek Tegretol na podejrzenie nerwobólu (weszłam na dawkę maksymalną, czyli nawet 800mg). Innego związku nie widzę, oprócz tego biorę Euthyrox 50mg na niedoczynność tarczycy, ale wątpię, żeby to miało jakiś związek, ponieważ trwa już to ponad pół roku. Podejrzewam złą relację pomiędzy Tegretolem, a Minovivaxem, czy powinnam przestać używać wcierki na czas, gdy przyjmuję Tegretol? Jednocześnie bardzo nie chciałabym rezygnować z tej wcierki, ponieważ leczę łysienie... Uprzejmie proszę o poradę.

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł zbadać Pani skórę i zdecydować o odstawieniu leku lub wdrożeniu innego.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz