Czy powinnam się martwić tymi siniakami?

Witam, mam 18 lat i mam problem z siniakami, pojawia mi się ich wiele (zwłaszcza na nogach) do tego na zmianę piecze albo kłuje mnie skóra w miejscu, które dotknę, w ciągu ostatnich kilku miesięcy schudłam około 10 kilo bez stosowania diety czy ćwiczeń( odżywiam się normalnie, jem sporo jedzenia które zawiera witaminę c) W styczniu zdiagnozowano u mnie fobie społeczną i depresje, jestem po próbie samobójczej i przyjmuje Sertragen i Triticco. Czy mam się czym martwić? Pozdrawiam

Witam,

leki przeciwdepresyjne działające głównie na serotoninę mogą powodować zmniejszenie krzepliwości krwi i większość skłonność do tworzenia sie "siniaków". Związane jest to z tym, iż serotonina oprócz wpływu na nastrój jest jednym z czynników uczestniczących w krzepnięciu krwi (zlepianie płytek krwi).
Ponadto spadek wagi ciała- czyli gorsze odżywienie organizmu moze wpłynąć np na obniżenie poziomu witamin uczestniczących w procesie krwiotwórczym.
Poleciłbym zrobić podstawowe badania laboratoryjne (morfologia krwi, hormony tarczycy, enzymy wątrobowe) i ewentualną suplementację witaminami z grupy B.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl