Siniaki na kończynach

Witam otoż ostatnimi czasy pojawiają mi sie na nogach i rękach siniaki. Nie dawno byłem na badaniach gdyż zostałem skierowany z pracy badania nie wykazały niczego szczególnego badali mi krew ob i wszystko było w normie po za tym ze moje płytki krwi są większe nie wiem co to znaczy, zaczynam sie martwić ponieważ siniaki pojawiają się tak jak idzie żyła proszę o opinie z góry dziękuje

Dzień dobry,

Proszę powtórzyć badania krwi i zrobić oznaczyć czas krzepnięcia krwi.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Do tego czasu proszę przyjmować witaminę C z rutyną np. Rutinoskorbin 3x 2 tabletki oraz proszę także kupić jakiś preparat z kolagenem.

Siniaki mogą wskazywać na słabe naczynia krwionośne, ale niepojące są podwyższone liczba płytek krwi - ryzyko zakrzepicy.