Czy powinnam sięgnąć po inne środki antykoncepcyjne?

Witam, W dniu dzisiejszym zorientowałam się ze nie przyjęłam tabletki antykoncepcyjnej. Nie jestem jednak pewna który dzień zpierwszego tygodnia pominęłam. Przyjęłam dziś 2 tabletki. Czy powinnam sięgnąć po inne środki antykoncepcyjne? Mam na myśli np. tabletki poronne.

Nie stosuje się przyjmowania tabletek zapomnianych na raz, proszę o tym pamiętać. Przyjmuje się tylko 1 tabl. dziennie. W tym przypadku pominięcia tabl. skuteczność może nie zostać zachowana i wskazane są inne metody dodatkowej ochrony