Pomylenie tygodnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Co się dzieje w przypadku pominięcia przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych w ostatnim tygodniu cyklu? Od 3 lat przyjmuję tabletki Cilest i nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja, żebym zapomniała przyjąć lek przez tydzień! Dziś mija 6 dzień ostatniego tygodnia cyklu i nadal nie mam miesiączki. Dopiero po spojrzeniu w kalendarzyk zorientowałam się, że to nie ten tydzień, kiedy powinnam zrobić przerwę w przyjmowaniu tabletek. Co z ochroną antykoncepcyjną? Czy jakaś istniała? Czy jest to możliwe, że podczas pełnego stosunku mogłam zajść w ciążę?

Witam! W opisanej sytuacji doszło jedynie do wcześniejszego wykonania przerwy. Skuteczność preparatu zostanie zachowana, jeżeli nowe opakowanie rozpocznie Pani nie później niż w 8 dniu jej trwania. Jeżeli po 7 dniach przerwy nie rozpocznie Pani nowego opakowania, to wszystkie stosunki mające miejsce w minionym okresie trzeba będzie traktować jako niezabezpieczone. Pozdrawiam