Czy powinnam usunąć jajniki?

W 2011 roku, po uprzednim zachorowaniu na raka piersi (CDIS) wykonano u mnie badania genetyczne, stwierdzając mutację w genie BRCA 1 (4182 del AAT kk) i zalecono profilaktyczne usunięcie jajników. Następnie miałam mozliwość odbycia konsultacji w innej poradni genetycznej, gdzie stwierdzono, ze występująca u mnie zmiana w genie nie jest mutacją a jedynie polimorfizmem o nieudowodnionym wpływie na wystąpienie raka jajnika. Jaka zatem jest prawda, gdyż lekarz prowadzący sugeruje usunięcie jajników?

Witam , nie jestem w stanie rozpoznać prawdy na podstawie przedstawionych wyników! Proponuję konsultację w Warszawie! z.zurawski

Witam,
Należy zanalizować całość dokumentacji, chociaż decydująca jest opinia genetyka. Zapraszam na konslutację, wyjaśnię wątpliwości.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski