Czy powinnam zaczekać aż zacznie mi się to podobać i podniecać mnie?

Witam,jestem obecnie w pierwszym związku z rówieśnikiem,którego jestem również pierwszą partnerką, więc jesteśmy nie doświadczeni. Pieścimy się,całujemy i uprawiamy petting od półtorej roku,ale ja nie odczuwam podniecenia,tylko to że dotyk jest miły.Czy ja nie dojrzałam jeszcze na pieszczoty,a może więc i związek?Ponieważ nie mam ochoty posunąć się dalej(chodzi mi szczególnie o seks) Czy powinnam zaczekać aż zacznie mi się to podobać i podniecać mnie?Czy to jakiś problem.proszę o pomocną poradę

Każdy ma swój indywidualny tryb "rozwoju psychoseksualnego".
Jest Pani bardzo młoda i nie zalecam opierać się na stylu życia niektórych innych rówieśniczek.
Jeśli jednak Panią/Was by niepokoiło cokolwiek w sferze intymnej, to proszę rozważyć konsultację u psychologa-seksuologa, nie powinno z tym być trudności we Wrocławiu.
Znam Dr Szczerbę, ale nie jestem pewien, czy aktualnie przyjmuje. Ale zapewne w takiej sytuacji poleciłby właściwego fachowca.
Na stan dzisiejszy zachowałbym spokój.
Dotyki i czułości są bardzo ważnymi sygnałami bliskości. Wszystko zresztą co dzieje się w parze, jest w szerokim rozumieniu tego słowa, aktywnością seksualną.
Aktualnie nie myślicie o prokreacji, więc brak współżycia "genitalno-waginalnego" nie powinien być problemem.
Mam nadzieję, że rozmawiacie szczerze ze sobą o intymności i nie jest to przyczyną napięć w związku.
W razie potrzeby proszę o następny post.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. 9/17.

Jest Pani młodą kobietą i dopiero poznaje Pani własne ciało, jego reakcje i upodobania. Seksualność wymaga czasu, by mogła odpowiednio się rozbudzić, rozwinąć i dojrzeć. Jeśli jakiekolwiek doświadczenia seksualne staną się dla Pani nieprzyjemne - proszę ich nie powtarzać, tym bardziej nie zmuszać się do niczego, na co nie ma Pani ochoty.