Jaki jest powód zainteresowania starszymi kobietami?

Z czego może to wynikać, że wolę starsze kobiety? Jakoś od 13 roku życia interesują mnie kobiety po 30 (najbardziej 40-55) i tak mam do teraz. Czuję się staro (jakbym miał te 40 lat :) ). Będąc w związku z rówieśniczką czułem się jak jej ojciec, jakbym ją wychowywał. Kobiety dojrzałe bardzo mnie kręcą wizualnie no i dojrzałością. Wszyscy moi znajomi się dziwią - mówią, że stare próchna mnie pociągają (to nie moje słowa, kobieta po 40 rozkwita ;) )

Być może wyjaśniłaby cokolwiek wizyta/wizyty u seksuologa, ale niekoniecznie...
W Katowicach jest Poradnia Julia oraz gabinet dr A.Sipińskiego.
Na marginesie, sądzę, że bezpieczniej jest unikać cytatów nieprawdziwych i nieeleganckich. Zwłaszcza o Paniach.
Na temat preferencji seksualnych ( a także orientacji i tożsamości płciowej) jest spore piśmiennictwo.
Obiektywnych badań nie jest jednak nadal zbyt wiele.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com, Poznań. 7/17.

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą preferencjami, także seksualnymi, gustami, potrzebami itp. Nie jest możliwe odgadnąć i zrozumieć, jaki był mechanizm ukształtowania się u Pana właśnie takich potrzeb - w kierunku kobiet dojrzałych, znacząco od Pana starszych. Jeśli jest to dla Pana interesujące lub w jakikolwiek sposób kłopotliwe, możliwe jest podjęcie psychoterapii w tym kierunku.

Pozdrawiam!