Czy powinnam zastosować antykoncepcję?

Witam! Od stycznia z partnerem staramy się o 2 dziecko. Cały czas pilnuje kalendarza i kochamy się 3 dni pod rząd przed samą planowaną owulacją i nic... 2 miesiące temu pęknął mi torbiel na jajniku przy czym okazało się, że choruje na PCOS. Nigdy wcześniej nie miałam problemu z kobiecymi sprawami. Rok temu na wizycie kontrolnej lekarz powiedział, że jestem gotowa do zapłodnienia, ale wtedy jeszcze nie byliśmy gotowi na 2 dziecko. Lekarz zaproponował leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi w celu tymczasowego wyłączenia jajników - nie zgodziłam się. Teraz zastanawiam się czy jednak się zdecydować? Co robić? Gdzie iść?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ostateczna decyzja zawsze należy do Pani. Przez rok mogło się wiele zmienić w kontekście Pani zdrowia, dlatego proponujemy udać się ponownie do ginekologa oraz porozmawiać na temat starań o ciążę.

Pacjentki chorujące na zespół policystycznych jajników (PCOS) mogą mieć problemy z zajściem w ciążę. Ważne więc, aby być pod opieką lekarza, który zaproponuje odpowiednie leczenie, dzięki któremu łatwiej będzie zajść w ciążę. Proszę mu zaufać. Tabletki antykoncepcyjne – oprócz właściwości antykoncepcyjnych posiadają również właściwości lecznicze i czasem lekarze proponują terapię nimi.

Inne pytania z tego zakresu znaleźć można pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-na-torbiele-na-jajnikach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-na-torbiele.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.