Czy powinnam zrobić USG tarczycy w 28. tygodniu ciąży?
Obecnie jestem w 28 tygodniu ciąży. Przed ciążą miałam objawy podobne jak przy problemach z tarczycą (w mojej rodzinie występuje ten problem). Jednak badania TSH oraz FT3,FT4 przed ciąża wyszły w granicach normy, na początku ciąży TSH też ok. Czy powinnam zrobić USG tarczycy, boję się że mogę mieć nowotwór, który nie wyszedł w badaniach?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Nie ma takich wskazań, chyba że w pani rodzinie występował rak rdzeniasty tarczycy. W razie wątpliwości sugeruję zapytać lekarza ginekologa który prowadzi ciążę.
Pozdrawiam