Co oznaczają wyniki badań tarczycy?

Dzień dobry Moje pytanie dotyczy wyników badań . 2 tygodnie temu robiłem badania krwi i wyszły mi podwyższone tsh w granicach 6 . Natomiast ponowne badanie po 2 tyg na TSH FT3 FT4 mieściły się w granicach normy. Jak to wyjaśnic w tak krótkim czasie poprawa wyników?? Przyszedłem do lekarza z problemami potliwości twarzy, rumienia na twarzy, osłabienia, senności , braku energii. Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Zmiany w wynikach TSH mogą być spowodowane błędem laboratoryjnym. Jednakże zważywszy na pańskie objawy, pomimo prawidłowych wyników badań TSH, fT4 i fT3 nie można wykluczyć patologii tarczycy. Polecałbym powtórzenie badań oraz wykonanie USG tarczycy. Do rozważenia wedle wskazań lekarza przeciwciała przeciwtarczycowe.