Czy powinniśmy jeszcze kontynuować leczenie?

Witam. Od środy 07.09 wieczór smaruje się wraz z dziećmi i mężem crotamiton. Smarujemy się rano i wieczorem cali bez kąpieli. Dziś jest 11.09 czy dziś po wieczornej kąpieli smarować nas dalej czy świerzb powinien przez ten czas już zniknąć ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, który dany lek przepisał bądź sugerować się zaleceniami producenta, które znaleźć można w ulotce dołączonej do opakowania.

W ulotce Crotamiton znaleźć możemy informacje, które mówią, że płyn ten należy wcierać w całe ciało (oprócz twarzy oraz skóry głowy) przez 3-5 dni. Należy robić to raz na dobę, najlepiej przed snem. Wcieranie płynu powinna poprzedzać codzienna kąpiel oraz wysuszenie skóry.

Po dwóch, trzech dniach od ostatniego smarowania należy wykąpać się oraz zmienić bieliznę oraz pościel.

Charakterystykę leku Crotamiton znaleźć można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/crotamiton-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.