Czy powinniśmy się zabezpieczyć przed pierwszym razem?

Witam Wraz z chłopakiem postanowiliśmy zacząć uprawiać seks. Jestem dziewicą. Mój chłopak powiedział mi że najlepiej by było jak by włożył-przebił-wyjął ale bez zabezpieczenia. .. Mam co do tego mieszane uczucia ponieważ boje się zajść w ciążę... czy powinniśmy jednak się zabezpieczyć ? Dziękuję.

Dzień dobry.

Bardzo dobrze, że ma Pani mieszane uczucia co do braku zabezpieczenia podczas seksu - nie tylko tego od "pierwszego razu". Niezależnie od zachcianek chłopaka, sugerowałbym Pani konsultację ginekologiczną, podczas której warto byłoby opowiedzieć o swoich planach lekarzowi, który mógłby wobec tego zaproponować odpowiednią formę zabezpieczenia - zarówno Pani jak i partnerowi.

Gratulując rozsądku, pozdrawiam.