Jaką metodę zabezpieczenia wybrać?

Witam. Jestem dziewicą, a chciałabym rozpocząć współżycie seksualne z moim chłopakiem. Wobec tego mam pytanie, czy podczas pierwszego razu wystarczy zabezpieczyć się tylko prezerwatywą?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

prezerwatywa jest skutecznym, bezpiecznym i dostępnym bez recepty zabezpieczeniem, dającym około 97% pewności uniknięcia ciąży, także podczas inicjacji seksualnej. Aby nie obniżyć skuteczności, konieczne jest dokładne przeczytanie i zastosowanie się do instrukcji (np. po ejakulacji należy niezwłocznie wyjąć penisa z pochwy).

Prezerwatywa nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.