Czy powinniśmy to stosować przy Hashimoto?

Lekarz stwirdził u mojej córki chorobę hashimoto. Rozpoczął leczenie thyrozilem 10 , jedna tabletka dziennie. Po miesiącu mamy zrobić kolejne badania. Córka ma 11 lat. Chciałabym zapytać czy powinniśmy stosować thyrozol przy tej dolegliwości?
MĘŻCZYZNA, 49 LAT 5 miesięcy temu

Thyrozol stosuje się w leczeniu nadczynności tarczycy. Jeżeli na podstawie objawów i wyników badań hormonalnych endokrynolog stwierdził wskazania do leczenia tyreosupresyjnego to najpewniej miał ku temu powody. Należy jednak pamiętać, że zapalenie t. Hashimoto przebiega zwykle jako niedoczynność tarczycy. Sugeruję wyjaśnić wątpliwości z lekarzem prowadzącym.