Czy poziom AST ma związek z bieganiem?

Witam. Właśnie zrobiłam wyniki w ramach programu 40 i jest nieco podwyższone AST - 43. Natomiast ALT 20, a GGTP 21. Czy to podwyższenie AST może być wynikiem np. wysiłku fizycznego, który mam (biegam i ćwiczę) mimo, że dzień przed badaniem nie ćwiczyłam nic? Czy to podwyższenie jest w ogóle jakieś znaczące? Dodam, że chorowałam na WZW-C przez 13 lat, ale po leczeniu Interferonem (zakończonym 9 lat temu) zostałam uznana w Poradni Hepatologicznej za zdrową.

Dzień dobry,

ze względu na przeszłość chorobową wskazane było by powtórzyć badanie AST.

Przygotowanie do badania ostatni posiłek powinien spożyć na 12 godzin przed zjawieniem się w laboratorium, a na badanie przyjść na czczo. Można wypić szklankę letniej wody.

Dzień przed badaniem należy pilnować właściwej diety oraz nie zaleca się także intensywnej aktywności fizycznej.

Przyjmowanie leków zaleconych i tych bez recepty powinno się powiadomić laboratorium o przyjmowaniu leków.

Wynik badania powinien ocenić na stacjonarnej wizycie lekarz prowadzący lub lekarz pierwszego kontaktu który oceni go po wykonaniu dokładnego wywiadu i badaniu fizykalnym ze względu na Pani przeszłość chorobową.

Pozdrawiam