Poziom AST i ALT a HBV

Witam. Poproszę o interpretację wyników. AST 20, ALT 16,bilirubina 0,38, fotofaza zasadowa 61 , GGTP 10. Dodam że jestem nosicielka HBV . Czy są to dobre wyniki ? Wykonywane były we wrześniu. Kiedy powinny być wykonane kolejne ? Czy od września do teraz wyniki mogły się pogorszyc przy zdrowym trybie życia ? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Sądzę że wyniki są ok i odpowiednie kontrolę są ustalane przez lekarza hepatologa lub lekarza chorób zakaźnych.