Czy pozytywne Igg i Igm nie świadczą o toksoplazmozie?
Witam Panie doktorze, mam 31 lat i jestem w 20 tyg. ciąży po ICSI.   W 8 tyg. stwierdzono u mnie zakarzenie toksoplazmozą na podstawie wyników ze szpitala zakaźnego, które wyglądały następująco: Igg 101 Igm 10,82. Lekarz przepisał mi Rovamycine 3 mln j.m. w dawce 3 x 1 po 2 tygodniach wyniki wynosiły: Igg 666 Igm 8,83 po kolejnych 2 tygodniach: Igg 554 Igm 6,71. Lekarz podtrzymał w zalecanej dawce antybiotyk (USG w 12 tc prawidłowe) Po kolejnych 6 tygodniach (łącznie 10) wyniki wynosiły: Igg 105 Igm 5,02. Lekarz powiedział, że to nie toksoplazmoza, bo Igg spadło i że mam odstawić antybiotyk. Bardzo proszę o opinię, bo nie wiem co robić. Czy pozytywne Igg i Igm nie świadczą o toksoplazmozie?   Czy odstawienie Rovamycine nie narazi mojego dziecka na zarażenie? Dziękuję bardzo serdecznie.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna pani,
Czy miała Pani oznaczaną awidność IgG lub poziom IgA? Czy występowały objawy toksoplazmozy u Pani? Często przebieg jest bezobjawowy, ale występowanie objawów pomaga w podjęciu decyzji o konieczności leczenia.
Jeśli nie, to wykonanie powyższych oznaczeń mogłoby pomóc wyjaśnić sytuację.
Pozdrawaiam serdecznie.