Czy praca fizyczna nie wpłynie negatywnie na moje zdrowie po operacji odmy?

Praca fizyczna po operacji odmy opłucnej. Witam. Ubiegłego roku miałam odme oplucna samoistna którą po 6 miesiącach się powtórzyła. Obecnie jestem po operacji votos już 4 miesiące. Chciałam zapytać czy mogę wykonywać pracę fizyczną. Za tydzień wracam do pracy w sklepie spożywczym i nie wiem czy mogę w pełni wykonywać swoje czynności, do ilu kg mogę podnosić i czy praca fizyczna nie wpłynie negatywnie na moje zdrowie?

Prawdopodobnie jest Pani po VATS, który został zastosowany z powodu odmy nawrotowej (bardzo dobrze). Może się Pani traktować jako osoba zdrowa. Nie ma danych na podnoszenie kg czy rodzaj wysiłku w celu zapobieżeniu nawrotowi odmy. Mam nadzieję, że Pani nie pali.