Czy praca, jaką wykonuje może być szkodliwa dla mojego dziecka?

Witam, jestem w 10 tyg. ciąży. Pracuje jako higienistka stomatologiczna i bardzo martwię sie o zdrowie mojego dziecka. Czy praca jaka wykonuje może okazać się szkodliwa dla rozwoju maluszka. Głównie mam na myśli wykonywanie zabiegów takich jak: usuwanie kamienia ultradźwiękami, piaskowanie, asystowanie przy wymianie plomb amalgamatowych, przebywanie w gabinecie gdzie wcześniej technik wykonywał zdjęcia punktowe zęba, przy usuwaniu starych kompozytów, podczas używania płukanek kanałów: głównie podchlorynu, EDTA i kwasu cytrynowego. A szczególnie używanie po każdym zabiegu sprayów dezynfekujących pole zabiegowe i chusteczek do dezynfekcji. Bardzo proszę Państwa o odpowiedz!!!!!

Witaminy w ciąży

Niestety są to niekorzystne warunki dla kobiety w ciąży, na pewno musi pani unikać promieniowania RTG, substancji chemicznych lotnych. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.