Czy prawidłowe jest, że szyjka przestała być wyczuwalna u osoby w ciąży?

Witam. Jestem w 11 tygodniu ciąży. Profilaktycznie stosuje globulki przeciw zakazeniom, zauważyłam dzisiaj że kompletnie nie wyczuwam, nie dosięgam palcem do szyjki macicy, jeszcze jakis czas temu wyraźnie ja czułam, mogłam dotknąć. Czy to prawidłowe, że szyjka przestała być wyczuwalna? (Lekarz przy badaniu stwierdził ostatnio jak byłam, że mam tyłozgięcie). W 8 tygodniu mogłam wyczuć szyjkę, dziś w 11 jest to niemożliwe, czy mam się czym martwić?

Lek. Michał Lenard

Nie ma Pani powodu do obaw, nie należy się tym przejmować. Pozdrawiam!