Czy preparat Fibrotin jest to dobry preparat,aby podwyższyć sobie poziom wi d3?

Witam.Chcialabym zasiegnac opinii.Mam 28 lat,167 cm wzrostu i 60 kg wagi.Ostatnio robilam sobie badanie poziomu wi d3 i wyszlo mi 28 przy normie 30-100.Mam wiec niedobor.Oprocz wyniku badania nie mam objawow widocznych niedoboru.Farmaceuta w aptece polecil mi preparat Fibrotin firmy solinea 1 kapsulka dziennie.Mam pytanie czy jest to dobry preparat i jak dlugo mam go przyjmowac aby podwyzszyc sobie poziom wi d3 ?po jakim czasie przyjmowania preparatu mam wykonac kontrolne badanie krwi?z gory dziekuje

Dzień dobry,

powinna Pani suplementować około 4-6 tysięcy jednostek przez około 3 miesiące i ponownie wykonać badanie. Poziom witaminy powinien być na poziomie 50 - 60.

Pozdrawiam

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
poziom wit. D3 zmienia się w organizmie również na skutek aury za oknem. W różnych momentach roku mogą pojawić się niedobory tej witaminy i w takich wypadkach należy ją uzupełnić. Jeśli wyniki Pani badań wskazują poziom poniżej wyników referencyjnych proponuję skonsultować to z lekarzem rodzinnym. Może się okazać, że środki dostępne w aptece bez recepty będą niewystarczające i szybciej uzupełni Pani niedobory przyjmując lek na receptę. Sugeruję konsultację z lekarzem internistą. Pozdrawiam