Niedobór witaminy D3 u wegetarianki

Dzień dobry, wykonałam badanie poziomu witaminy D3 - mam niedobór. Jestem wegetarianką, czy w związku z tym mogę przyjmować witaminę D2 (roślinną), aby uzupełnić niedobory?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

może Pani spróbować po 6 tygodniach proszę powtórzyć badanie jeżeli wynik będzie poniżej normy trzeba będzie zmienić suplementację. Dodatkowo proszę wychodzić na słońce na 40 minut najlepiej w godz 11-15.

Pozdrawiam