Czy preparat Iron Citrate jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Czy preparat Iron Citrate firmy Swanson jest bezpieczny dla kobiet w ciąży? Czy dawka 70 mg na dzień profilaktycznie od 22 tygodnia ciąży jest odpowiednia? Dodam iż zalecono mi taką dawkę żelaza bez morfologii.

Aleksander Ropielewski

Nie jest to lek dlatego nie ma wystarczającej ilości badań potwierdzających jego bezpieczeństwo do stosowania w ciąży. W zwiazku z tym nie stosowałbym go w ciąży, zwłąszcza bez przeprowadzenia badań oceniających konieczność suplementacji żelaza.