Czy preparaty typu Bloker są bezpieczne i nie uczulają?

Czy preparaty typu Bloker zapobiegające nadmiernemu poceniu są bezpieczne, nie uczulaja bądź nie powodują innych skutków ubocznych po długim stosowaniu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Preparaty tego typu są zwykle bezpieczne. U niektórych osób może występować reakcja nadwrażliwości lub odczyn alergiczny. W takiej sytuacji należy zaprzestać stosowania preparatu.

Preparaty te charakteryzują się umiarkowaną skutecznością, jeżeli są skuteczne można je stosować długo. Niestety, użytkowanie ich wiąże się z ryzykiem powstawania miejscowych podrażnień skóry