Czy prezerwatywy to wystarczająca ochrona?

Witam! Od 3 miesięcy współżyję z moim chłopakiem, za każdym razem zabezpieczamy się jedynie prezerwatywą. Boje się, że zajdę w ciążę. Mam 17 lat, a nie chcę odwiedzić ginekologa z mamą. Czy jest jakaś szansa, by czuć się bezpiecznie i komfortowo, a zarazem uniknąć wizyty u ginekologa z mamą? Czy mogę wybrać się do lekarza z moim partnerem?

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Oczywiście możesz iść do ginekologa. Uważam, że mama powinna wiedzieć o Twojej decyzji o stosowaniu antykoncepcji hormonalnej. Obawiam się, że lekarz może podzielać moje poglądy i nie przepisać Ci tabletek bez wiedzy i zgody rodziców. Pamiętaj, że wbrew reklamom producentów, tabletki stanowią silną ingerencję w organizm i należy dobrze rozważyć wszystkie pozytywne jak i negatywne konsekwencje z nimi związane przed rozpoczęciem stosowania.

Pozdrawiam serdecznie!