Jaka antykoncepcja przy pierwszym stosunku?

Witam, w tym roku skończę 18 lat i planujemy z moim chłopakiem rozpocząć współżycie. Problemem jest to, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jakie mogą być tego konsekwencje, postanowiliśmy więc zadbać o antykoncepcje - same prezerwatywy to za mało. Myśleliśmy też o środkach plemnikobójczych + prezerwatywy, ale środki te nie cieszą się zbyt dobrą opinią i w dalszym ciągu mają dość niską skuteczność. Środki hormonalne wydają się być idealnym wyjściem, ale moja mama zmarła na raka piersi i posiadam kartę z zaleceniami lekarskimi dla członków rodziny i napisane jest tam, że nie powinnam stosować antykoncepcji hormonalnej. Czy mimo to powinnam się na nią zdecydować, a jeśli nie co mam zrobić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
o zaletach i wadach różnych metod antykoncepcyjnych możesz przeczytać na naszym portalu. Dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa w celu dobrania indywidualnie najlepszej metody - uwzględniając obciążenie rodzinne. Lekarz ginekolog mając dostęp do karty informacyjnej z zaleceniami dla członków rodziny oraz po wykonaniu niezbędnych badań wspólnie z Tobą podejmie decyzję co do najlepszej metody- nie wykluczając także metod hormonalnych.
Pozdrawiam!