Jakich tabletek używać?

Mam 16 lat. Chciałabym zacząć współżycie z moim chłopakiem. Zatrzymuje mnie tylko to, że boję się ciąży. On mówi, że są prezerwatywy, ale to nie jest 100% zabezpieczenia... Jakich tabletek antykoncepcyjnych powinnam używać, czy może powinnam zwrócić się do ginekologa? Nie chiałabym, aby moja mama się dowiedziała o tym, dlatego pytam Was. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję:))

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli chce Pani stosować antykoncepcję hormonalna, to, niestety, bez wizyty u ginekologa nie obejdzie się (chociażby z tego powodu, że są to leki na receptę). Lekarz powinien z Panią porozmawiać, zbadać Panią i dopiero wtedy zaproponuje najlepszą dla Pani metodę antykoncepcji.