Dwudniowy okres podczas przyjmowania tabletek

Witam, mam 20 lat. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne ze względu na nieregularne miesiączkowanie i jako antykoncepcje również. A wiec moja sytuacja wygląda następująco. Zaczęłam brać tabletki i miedzy pierwszym listkiem tabletek a drugim miałam normalny okres. Ale teraz miedzy drugim i trzecim mam mały problem, ponieważ kilkakrotnie albo zapomniałam albo zgubiłam tabletkę. Trochę tego nie dopilnowałam, ale to ze względu na ciągle rozjazdy, spanie w pociągach samolotach itp. W międzyczasie współżyłam z moim chłopakiem, używaliśmy dodatkowego zabezpieczenia. Generalnie dostałam okresu trzy dni po zakończeniu drugiego listka i mój okres trwał 2 dni, a właściwie to 1.5 dnia. Był bardzo skąpy. Trochę się martwię i zastanawiam czy nie mogę być w ciąży? Dziękuję z góry za odpowiedź. Kasia

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Podczas stosowania doustnej antykoncepcji może dochodzić do zmniejszenia obfitości krwawień.
Nie mogę się ustosunkować do ryzyka związanego z pominięciem tabletek, ponieważ nie pisze Pani, których tabletek pominięcie dotyczy (a ryzyko może się różnić).

Jeśli stosowali Państwo prezerwatywy, ryzyko ciąży nie jest duże. Tym nie mniej proponuję wykonać test ciążowy (dla pełnego spokoju).