Różne typy krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek

Witam, mam 27 lat i moja dziewczyna ma aktualnie 17 lat. Bierze tabletki antykoncepcyjne i uparcie twierdzi, że nie ma okresu. Normalnie występują krwawienia w przerwie miedzy przyjmowaniem tabletek, ale ona uparcie twierdzi, że to nie jest okres. W związku z tym, tak się zastanawiam, czy próbuje mi delikatnie dać do zrozumienia, że jest w ciąży? Dziękuję i pozdrawiam.

27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krawanienia w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą różnić się od typowych miesiączek czasem trwania, obfitością itp. Z tego względu Pana partnerka może twierdzić, że ma tylko plamienia, a nie okres. Poza tym krwawienia w przerwie między opakowaniami nie są de facto miesiączką, ale krwawieniami z odstawienia (chodzi o to, że wywołuje je zupełnie inny bodziec niż normalnie). To też może być powód, dla którego Pana świadoma partnerka mówi, że nie ma miesiączki.

Jeśli krwawienia występują, to ryzyko ciąży jest minimalne. Jeśli nadal ma Pan wątpliwości, radzę po prostu zapytać partnerkę, czemu twierdzi, że nie miesiączkuje.