Prawdopodobieństwo ciąży przy zsuniętej prezerwatywie

Mam pytanie: współżyłam z chłopakiem i w pewnym momencie prezerwatywa się zsunęła (ale nie do końca) kawałek. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? I co powinnam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Trudno mi ocenić ryzyko z uwagi na to, że nie do końca rozumiem, co to znaczy "kawałek". Jeśli nie zsuneła się całkiem, to jak Państwo ocenili, że w ogóle coś się stało?

W przypadku obaw o ryzyko ciąży jedynym postępowaniem jest przyjęcie tabletki "po stosunku". W tym celu powinna się Pani udać do ginekologa (tabletka jest na receptę), który po dokładnej rozmowie oceni, czy tabletka jest konieczna.