Czy problemy przy biopsji spowodowały komórki rakowe?

Witam.

W dniu dzisiejszym miałam wykonywaną biopsję piersi, Pani doktor przypuszcza, że jest to gruczolakowłókniak. Mam go w piersi od dwóch lat, jego wielkość to ok 16 mm. Pani doktor miała problem z pobraniem wymazu. Musiła trzykrotnie wbijać się w pierś, żeby pobrać wymaz.

Bardzo proszę o radę czy fakt, że z racji tego, że pobranie wymazu było bardzo ciężkie dla lekarki, może oznaczać, że rozwijają się tam komórki rakowe, czy też nie ma to nic wspólnego? Moja wątpliwość rodzi się stąd, iż przed wykonaniem biopsji Pani dokotor poinformowała mnie iż gruczolaki zawierają sporo tkanki łącznej natomiast zwarta konsystencja raczej rokuje występowanie komórek rakowych.

Bardzo proszę o opinie.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Aspekty związane z pobieraniem materiału w biopsji cienkoigłowej absolutnie nie mają związku z charakterem guza. Proszę spokojnie oczekiwać na wynik i nie martwić się na zapas.

Pozdrawiam serdecznie