Czy problemy z cholesterolem mogą powodować aż takie problemy kondycyjne?

Witam, jestem mężczyzną lat 23. Od kilku lat mam duży problem z kondycją. Dodam że uprawiam sport dosyć często. Mimo różnej aktywności fizycznej coraz szybciej się męczę i nie potrafię tego zmienić. Bardzo często zdarza mi się że dosłownie odcina mnie przy wysiłku. Również bardzo źle czuję się po wysiłku. Trwa to nawet do kilku godzin. Mam bardzo dziwne uczucie w środku. Z tych przyczyn postanowiłem zrobić ostatnio badania. Wszystkie wyszły dobrze poza jednymi. Chodzi o badania cholesterolu Cholesterol LDL-158mg/dl Cholesterol całkowity-234mg/dl Cholesterol HDL: 48,7mg/dl Cholesterol nie HDL-185mg/dl Czy problemy z cholesterolem mogą powodować aż takie problemy kondycyjne?

Dzień dobry,

Przedstawione przez Pana wyniki świadczą o zaburzeniach lipidowych. Mimo, iż wyniki są dalekie od wartości referencyjnych, nie powinny mieć wpływu na tolerancję wysiłku fizycznego. Uważam jednak, że powinien się Pan skontaktować z kardiologiem- ograniczenia kondycyjne najczęściej wynikają z chorób serca.