Czy problemy z oddychaniem mogą być spowodowane chorobami kręgosłupa?

Na starcie napiszę, że byłam już u lekarzy, na ostrym dyżurze i idę dziś do psychologa. Mam podejrzenie nerwicy. Miałam robione EKG serca i morfologię krwi, byłam tysiąc razy osłuchiwania- wszędzie wszystko ok. Od dłuższego czasu mam problem z kręgosłupem, szyją, sztywnieje mi ręka, boli mnie odcinek szyjny i piersiowy. Nerwica, nerwicą- wiem, że ją mam. Mam pytanie czy problemy z oddychaniem i takie bóle oraz dodatkowo bóle klatki piersiowej mogą wskazywać problemy z kręgosłupem ?

Dzień dobry. Opisywane przez Panią objawy bardzo często występują właśnie w przypadku różnego rodzaju zaburzeń w kontekście psychologicznym. Wiele symptomów medycznych ma podłoże psychologiczne choć najczęściej Pacjenci nie wiążą tych kwestii. Jeśli diagnoza medyczna wyklucza inne przyczyny, zwykle praca terapeutyczna dopiero pozwala na zniwelowanie wszystkich objawów. Pozdrawiam.

Witam,

bóle w okolicy klatki piersiowej mogą być spowodowane ze schorzeniem kręgosłupa, jak i mogą mieć podłoże psychogenne, wskazana jest dokładna diagnostyka i ukierunkowane leczenie.

Pozdrawiam serdecznie