Czy problemy ze snem mają związek z ząbkowaniem?

Moja córeczka jutro skonczy 7 miesięcy. Karmiona piersią. Miesiąc temu rozpoczęliśmy rozszerzanie diety. Rozszerzanie zbiegło sie z pojawieniem się ząbków. Aktualnie idą kolejne. Jednak przez ten miesiąc córeczka w ciągu dnia mało śpi a jeżeli już zaśnie to sen jest bardzo lekki. Drobny hałas ją wybudza. Często budzi się z płaczem. W nocy zaczęła ponownie wybudzac się na karmienie. Czasami nawet 4 razy. Myślałam, że jest to związane z ząbkowaniem. Na początku tłumaczyłam to zmianą miejsca zamieszkania także w tym czasie. Jednak zaczęłam się zastanawiać czy nie jest to związane z dietą. Od kilku dni małej po jedzeniu zaczęło się odbijać, bekac. W tym czasie nie zjadła żadnej nowości. Tylko to co już jadła. Wcześniej nie miała problemów z brzuszkiem. Kolek nie miała. Czy mogę na jakiś czas zawiesić podawanie małej innego jedzenia niż pierś. Jeżeli tak to na jaki czas najlepiej to zrobić, żeby sprawdzić czy to od jedzenia? Aktualnie wychodzą też kolejne ząbki. Czy po tym czasie odstawienia jedzenia wrócić do rozszerzania diety od początku czy do etapu na jakim skończyliśmy?.z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie sądzę aby miało to związek z dietą i nie powinna Pani na pewno rezygnować z rozszerzania diety. Dzieci w tym wieku często się wybudzają w nocy, płaczą, dojrzewa ich układ neurologiczny. Najpewniej obecnie wybudzanie ma związek z dolegliwościami ząbkowania