Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niespokojny sen dziecka spowodowany ząbkowaniem

Mój 8-miesięczny synek od trzech dni denerwuje się i płacze przez sen w nocy, w ciągu dnia pręży się przed zaśnięciem i śpi krótko. Do tej pory bardzo dobrze spał w nocy, do karmienia wstawałam dwa razy, nieraz nawet tylko raz. Czy to mogą być ząbki? Ma dwie jedynki na dole i napuchnięte dziąsełka u góry, tak jakby miały wyjść jemu teraz 4 lub 5.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Witam serdecznie! Jeżeli dziąsełka są spuchnięte to bardzo możliwe, że opisywane przez Panią objawy są spowodowane ząbkowaniem. Jednak dolegliwości mogą mieć również inne podłoże, dlatego proszę dziecko obserwować i jeżeli objawy nie ustąpią udać się z dzieckiem na wizytę kontrolną do pediatry. W celu złagodzenia dolegliwości malca proszę spróbować zastosować preparaty łagodzące ból w okresie ząbkowania dostępne bez recepty w aptece. Pomagają również gryzaczki przeznaczone do schładzania w lodówce. Można również spróbować podać dziecku preparat przeciwbólowy dla dzieci. Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy