Niespokojny sen dziecka spowodowany ząbkowaniem

Mój 8-miesięczny synek od trzech dni denerwuje się i płacze przez sen w nocy, w ciągu dnia pręży się przed zaśnięciem i śpi krótko. Do tej pory bardzo dobrze spał w nocy, do karmienia wstawałam dwa razy, nieraz nawet tylko raz. Czy to mogą być ząbki? Ma dwie jedynki na dole i napuchnięte dziąsełka u góry, tak jakby miały wyjść jemu teraz 4 lub 5.

Witam serdecznie! Jeżeli dziąsełka są spuchnięte to bardzo możliwe, że opisywane przez Panią objawy są spowodowane ząbkowaniem. Jednak dolegliwości mogą mieć również inne podłoże, dlatego proszę dziecko obserwować i jeżeli objawy nie ustąpią udać się z dzieckiem na wizytę kontrolną do pediatry. W celu złagodzenia dolegliwości malca proszę spróbować zastosować preparaty łagodzące ból w okresie ząbkowania dostępne bez recepty w aptece. Pomagają również gryzaczki przeznaczone do schładzania w lodówce. Można również spróbować podać dziecku preparat przeciwbólowy dla dzieci. Pozdrawiam