Czy proponowane leczenie radio izotopem strontu przy takim obciążeniu chorobowym jest bezpieczne?

Witam Państwa! Moja Mama, lat 78, jest po operacji torbieli stawu barkowego, wysiek w stawie punktowy. Nadmierny wyciek. Podawano 3 razy sterydy. Nie ma gorączki. W wywiadzie mastopatia, osteoporoza, nadciśnienie. Czy proponowane leczenie radio izotopem strontu przy takim obciążeniu chorobowym jest bezpieczne?.

Lekarz zalecając to leczenie rozważył wszystkie za i przeciw. Mama podejmie decyzje sama i bez tej zgody leczenie się nie odbędzie.